© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Dalszy ciąg moich ogrodowych smardzy. W drodze na działeczke odwiedziłem lokalne zagakniki, pierwsze oznaki grzybowego życia są, ale nie tu nie liczę ma nic przed czerwcowym podgrzybkiem. Jutro zbadam dwa lasy, mieszany buk o dąb oraz jodłowy i kto wie moze jakiś wczesny prawdziwy się trafi. Co do smardzy, to dziwna sprawa, ale część od ponad tygodnia prakycznie się nie zmieniła, wpadły w jakiś letarg i wyglądają jakby dopiero co wychyliły sie z ziemi. Część natomiast, zmieniła się w dorodne osobniki i przeszła z białej barwy na kremowo lub ciemno brązową. Około 40 nadaje się do zbioru. . .
. . . z którym wstrzymam się do jutrzejszego przyjazdu chrzesniaka.. Pozdrawiam wszystich fanów grzybów i jak co roku, zazdroszczę pierwszych prawdziwków ze śląska. Na pocieszenie widziałam raport z pierwszym kozaczkiem z Łodzi ;) Jutro kolejne doniesienie tym razem już z lasu. Pozdrawiam