łódzkie — doniesienia od 14 do 27 czerwca 2019 0:00

— w pełnej wersji atlasu lokalizacja grzybobrania jest zwykle podana precyzyjniej niż powiat i jest linkowana do mapy Google
— opłata za pełną wersję to jedyne źródło utrzymania serwisu (nie zaśmiecam stron reklamą)
pow. tomaszowski

niedziela 23. czerwca
Tomek H. 2019.6.23 13:35

(25/h) Las mieszany, z przewagą jodły, dębu i buka. Mimo że 2 dni temu solidnie przypadało, a okoliczne, suche do tej pory steumyczki i rowy, wypełnione są wodą, w samym lesie nadal sucho. 3 godzinny spacer, którego efektem kilkanaście ceglasi ( liczę tylko zdrowe ) wszystkie w okolicach zaglebień z wodą i bardziej wilgotnych częściach lasu , oraz okolo 150~200 kurek występujących stadnie w kilkunastu miejscach. Trochę jestem zawiedziony, bo po deszczu liczyłem na lepsze zbiory, i że podgrzybki brunatne wreszcie ruszą.

 • +napisz o swoim grzybobraniu
  • Tomek G · 23.13:45 · Tomek H teraz potrzeba jeszcze deszczu i oby las zaparował to by ruszyły podgrzybki i reszta grzybów ale na razie deszczu nie nadają.
  • Tomek H. · 23.14:11 · Las i tak ruszył, w zeszłym tygodniu byłem i zupełna pustynia, teraz pojawiły się nie tylko borowiki i kurki , ale i różnej maści blaszkowe i generalnie wszyskiemu ma się na życie, byle by jeszcze jakiś deszcz spadł, w innym przypadku za tydzień znowu pustynia.
  • Gucio · 23.15:27 · Piękny borowik.Gratuluje.Po 3 07 jesli spadnie deszcz po zapowiadanych upalach i cieplych nocach powinno się ruszyć bardziej a Mega wysyp jeśli będą opady to wydaje Mi się
   że przypadnie koło 30 08 to kosze będą się uginąć od różności .
  • +dopisz (dla zalogowanych)

pow. zgierski

piątek 21. czerwca
Tomek G 2019.6.21 15:34

(20/h) W lesie mimo że spadło prawie 50 litrów wody to z wierzchu już sucho lecz pod spodem wilgotno. Ludzi brak. Kurki rosną gromadami zdrowe. Sporadycznie trafi się gołąbka, panienke, muchomora i inne drobne niejadalne. Oby jeszcze popadało a las rozkręci się na dobre z grzybami. Pozdrawiam leśną brać i życzę obfitych zbiorów.

pow. zgierski

niedziela 16. czerwca
Tomek H. 2019.6.16 22:40

(0/h) Zbadane 3 miejsca : Wola Zbożkowa, Brzeziny, Rokiciny Kolonia.
2 pierwsze suche jak pieprz, żadnych oznak życia w postaci grzybów, nawet komarów brak.
W Rokicinach mokro, musialo solodnie przypadać ale na tyle niedawno że również nic się nie działo, nie bylo nawet psiaka czy muchomora , żeby zdjęcie zrobić.
Na pocieszenie, wklejam zbiory mojego chrześniaka.
Na poprawę warunków raczej się nie zanosi, pozostają weekendowe wypady na Śląsk:/ zazdro straszne co tam się u was dzieje.

 • +napisz o swoim grzybobraniu
  • TRIO · 17.16:53 · U nas też nic😫. Wszystkie kurki zjadły borsuki uwidziane przed 6 rano na naszej miejscówce w sobotę. Piękne 3 wracały z nocnych łowów. Tak się spieszyły, że nie zdążyłyśmy zrobić zdjecia. A może to bardziej szok był 😱
  • Tomek G · 18.12:53 · A u mnie dziś na rynku było sporo ludzi z kurkami ale jaka cena za kg 60 zł.
  • Starygrzyb · 18.14:42 · Zależy gdzie na Śląsku. Ja już kilka wypadów zaliczyłem i ciągle 0 grzyba (w okolicach Katowic). P.S. Nie wiedziałem, że truskawki zbiera się takim profesjonalnym sprzętem! Myślałem, że to tak na kolanach i do koszyczka, no i że dlatego są takie drogie. A tu mechanizacja pełną parą!
  • +dopisz (dla zalogowanych)