© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Lasek miejski porośnięty głównie dębem , jesionem , wiązem a także niezliczoną ilością krzaków , wykazujący różnorodność flory . Teren częściowo podmokły wzbogacony przepływającym strumykiem . Zieleń niesamowicie wybuchła po ostatnich deszczach . Ma tak różną gamę odcieni , jest tak soczysta , że nie chce się stamtąd wychodzić . Część wysokich traw na polankach została wykoszona , rozsiewając niesamowity zapach .Ptaki prześcigają się wzajemnie w śpiewie , dzwonieniem nie dając przebić się ciszy . W niektórych zakątkach , łany białych kwiatów tworzą fale , wiatrem kołysane . Bajkowo .
Znalezione grzyby wymagają weryfikacji znawcy . Czy to czernidłak pospolity ? Tak mi się wydaje , ale poproszę o podpowiedź 🤔. Wybrałam się na spacer relaksujący , a że przy okazji trafiły mi takie okazy , to tym większa frajda ☺️