grzyby.pl

zasady premiowania doniesień z grzybobrań

Za każde doniesienie z grzybobrania, złożone po zalogowaniu, pokazywalne na mapie, są dodawane dwa dni (🥇), a za wyróżnione doniesienie dodatkowy tydzień dostępu do pełnej wersji portalu (🏆).

Szczegółowo o premiowaniu i wyróżnianiu doniesień

  1. Każde doniesienie złożone w stanie zalogowania do pełnej wersji grzyby.pl wydłuża dostęp o 2 dni, a jeśli zostanie wyróżnione przez moderatora, powoduje wydłużenie okresu dostępu do pełnej wersji grzyby.pl o jeden tydzień. Doniesienie wpisane po wylogowaniu (nawet u użytkowników z dostępem) po wyróżnieniu nie zmienia stanu konta dostępu, bo nie ma automatycznego sposobu określenia którego konta ono dotyczy.
  2. Doniesienie jest wyróżniane. Dosłownie i tylko tyle. To znaczy, że doniesienie nie jest oceniane konkursowo jako lepsze, piękniejsze itp. Moderator kieruje się swoim pojęciem (subiektywnie) wartości doniesienia dla innych użytkowników grzyby.pl, przez co rozumie przede wszystkim walor informacyjny , często jest nim unikalność doniesienia (bo region gdzie jest ich niewiele). Czasem jest to ciekawe spostrzeżenie lub fotografia. Wielkość zbioru zwykle nie ma znaczenia (wyróżnione może być ciekawe doniesienie z marnego grzybobrania). Długość doniesienia, kwiecistość stylu, fotografia itp. aspekty nie mają większego znaczenia - to nie konkurs. Moderator stara się nie brać pod uwagę sympatii do informatora. Zwykle w szczycie sezonu wyróżnianych jest kilka do kilkunastu doniesień dziennie. Wyróżnianie nie jest "sprawiedliwe". Nie ma ścisłych kryteriów co będzie wyróżnione. Gdy jest dużo doniesień, wyróżnione zostaną nieliczne. Czasem moderator jest zbyt zmęczony lub zajęty by wyróżniać doniesienia. Proszę nie mieć żalu. Jestem tylko człowiekiem a doba ma 24h.
  3. Wyróżnione doniesienia mają inny kolor tła - "markerowo żółty". Doniesienia złożone przez zalogowanego informatora można odróżnić po tym, że mają linkowaną nazwę informatora. U pozostałych nazwa informatora nie jest linkiem. Dla zalogowanych informatorów liczby za datą złożenia doniesienia oznaczają liczbę doniesień i ewentualnie całkowitą liczbę wyróżnień 🏆 (o ile takie są), zliczanych od końca września 2017 roku.
  4. Formularz doniesienia w stanie zalogowania ma "podpowiedziany" pseudonim, a w prawym górnym rogu jest przycisk "Konto". W stanie wylogowania będzie stosowny komunikat na formularzu, a w górnym rogu jest zielony przycisk "Zaloguj".
  5. Dniowy bonus za doniesienie może być cofnięty w przypadku kasowania zwielokrotnionego doniesienia (bo jedno grzybobranie == jedno doniesienie == jeden bonus) lub usunięcia z innego powodu oraz gdy wpis ma charakter mało informacyjny (w zasadzie nie dotyczy grzybobrania i ma wtedy przypisany status "nie pokazywać na mapie") lub gdy miejscowość nie daje się określić nawet po ręcznym przeglądzie doniesień przez moderatora.
  6. Bonus dniowy za doniesienie jest naliczany od 18.10.2019 (1 dzień do 3.10.2020 i 2 dni od tego dnia); tygodniowy za wyróżnienie jest naliczany od lata 2019.
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji