|
Kapelusz miodowobrązowy (cynamonowobrązowy, żółtawy, silnie blednący), z wyraźnie prześwitującymi blaszkami; 5-15 mm średnicy, stożkowato-dzwonkowaty, z cienkim miąższem.
Blaszki blade, rdzawobrązowe, wybrzuszone, często połączone żyłkami.
Trzon żółtobrązowy, oszroniony na szczycie, z białymi włókienkami.
Miąższ o silnym zapachu i smaku przypominającym mąkę.Kapelusz miodowobrązowy (cynamonowobrązowy, żółtawy, silnie blednący), z wyraźnie prześwitującymi blaszkami; 5-15 mm średnicy, stożkowato-dzwonkowaty, z cienkim miąższem.
Trzon żółtobrązowy, oszroniony na szczycie, z białymi włókienkami.
zarodniki
Wysyp zarodników rdzawobrązowy. Zarodniki 9-12 x 5-6 µm.Wysyp zarodników rdzawobrązowy. Zarodniki 9-12 x 5-6 µm.
występowanie
Jest w czekliście.[105]
Pospolity. Owocniki wyrastają od maja do grudnia, w grupach, w lasach iglastych, na bagnach, w płatach mchu (Dicranum, Leucobryum, Polytrichum, Sphagnum).Pospolity. Owocniki wyrastają od maja do grudnia, w grupach, w lasach iglastych, na bagnach, w płatach mchu (Dicranum, Leucobryum, Polytrichum, Sphagnum).
Common, spring-fall, gregarius in coniferous forests in moss.
Common, spring-fall, gregarius in coniferous forests in moss.
Częsta.
W lasach różnego typu, na torfowiskach, starych omszałych pniach, na ściółce leśnej, wśród różnego gatunku mchów, m.in. Dicranum, Leucobryum, Polytrichum, Sphagnum; maj-grudzień.Częsta.
W lasach różnego typu, na torfowiskach, starych omszałych pniach, na ściółce leśnej, wśród różnego gatunku mchów, m.in. Dicranum, Leucobryum, Polytrichum, Sphagnum; maj-grudzień.