Po zalogowaniu jest tu pokazany plan województwa z naniesionymi miejscowościami doniesień.

pow. namysłowski

po zalogowaniu jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google

czwartek 22. maja
argucja 2014.5.23 22:59

mm — ok. 1 na godzine
Witam Dzisiaj będzie krótko, bo to była mała wycieczka do nijakiego lasu tylko po to żeby pies sobie pobiegał i trafił się piękny żółciak siarkowy :-) Pozdr

pow. namysłowski

po zalogowaniu jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google

niedziela 18. maja
argucja 2014.5.19 09:59

mm — ok. 0 na godzine
No witam wszystkich w sezonie grzybowym 2014! Przyznam się szczerze, że nie planowałam rozpoczynać szaleństwa grzybowego tak wcześnie, ale jak przeczytałam wpis Pawła z dolnośląskiego to oczy mi się od razu zaświeciły a gęsia skórka jeszcze długo trzymała! Więc to już najwyższa pora zrobić mały rekonesans tu i ówdzie. Podsycana informacjami ze świętokrzyskiego o pięknych kozakach czerwonych, wybrałam się do lasu w nadziei, że znajdę chociaż jednego! Ostatnio pogoda się popsuła (zimni ogrodnicy przypomnieli o sobie) ale na szczęście w niedzielę popołudniu przejaśniło się, a nawet wyszło słońce więc wycieczka była przyjemna. Niestety zbiory żadne- albo nic nie było, albo wszystko się tak dokładnie pochowało przede mną, że nic nie mogłam wypatrzyć! A jakby tego było mało to przyszedł do mnie do sklepu Pan i chciał kupić "coś do wieszania grzybków, bo już się zaczęły" ! Możecie sobie spróbować wyobrazić jak mocno krew się we mnie gotowała :) W każdym razie trzeba mieć oczy szeroko otwarte i dobrze się rozglądać, bo nigdy nie wiadomo co przyniesie kolejny dzień. Pozdrawiam wszystkich serdecznie i trzymam kciuki za obfite zbiory. Ps przesyłam fotkę, żeby pokazać, że w lesie bez grzybów też jest pięknie ale i tajemniczo :)

pow. kędzierzyńsko-kozielski

po zalogowaniu jest tu miejscowość/lokalizacja tak jak podana w doniesieniu linkowana do mapy google

wtorek 13. maja
Abnegat 2014.5.14 01:28

mm — ok. 2 na godzine
Wiem, że może się to wydać nieprawdopodobne, ale znalazłem 2 ... podgrzybki brunatne, niezbyt duże. Innych grzybów brak, nie licząc jakichś pasożytniczych na drzewie, chyba boczniaków. Dla mnie nie jest to zbyt zaskakujące wobec faktu, że rok temu, dokładnie 7 czerwca, w tym samym miejscu znajdywałem spore ilości również podgrzybków brunatnych, dużych rozmiarów, raz nawet napełniłem nimi małą reklamówkę - też przy braku innych grzybów. A tej wiosny przecież wszystko rośnie szybciej. Jakieś dziwne to miejsce - obecnie jest tam młody las liściasty, z niewielką domieszką iglastych, ale kiedyś był tam las świerkowy. Ale nic nie tłumaczy wegetacji podgrzybka brunatnego o tej porze! P.S. Przepraszam za niską jakość zdjęcia, gdyż nie miałem aparatu fotograficznego i musiałem posłużyć się telefonem.