Sezon grzybobrań 2012

Serdecznie dziękuję za aktywny udział, za wszystkie złożone doniesienia. W tym roku padł absolutny rekord - ponad 9 tysięcy doniesień. To dzięki Wam możemy bardziej obiektywnie wspomnieć jak było. Dziękuję.
Szczególnie aktywnym udział grzybiarzy w prezentowaniu swoich sukcesów ma wiele źródeł. Po pierwsze wyjątkowo długi sezon, stopniowo budujący napięcie. Po części to zasługa znaczącej modernizacji systemu raportowania - teraz po prostu przyjemniej jest składać i czytać doniesienia. Jest też nowa możliwość załączenia fotografii zbiorów. Raporty są przez to ciekawsze, bardziej inspirujące i motywujące do zbiorów. Sezon 2013 r. szykuje kolejne atrakcje i w lesie i w systemie raportowania. Pożyjemy, zobaczymy.

space

Sezon 2012 początkowo zapowiadał się jako rok klęski. Minęło lato, przeszedł lipiec, sierpień i nic, poza krótkim, kilkudniowym epizodem ok. 20 sierpnia, ale tylko tu i ówdzie. Wrzesień nie zapowiadał poprawy. Sytuacja zaczęła się szybko poprawiać dopiero w ostatnich dniach września i następnie przez cały październik, wyjątkowo późno, mieliśmy wielce udany sezon. Może nie tyle wyjątkowego wysypu grzybów, co przyzwoitego i długotrwałego, bo aż do ostatnich dni października.

przegląd sezonu tygodniami


1 stycznia - 29 kwietnia nd - nd

30 kwietnia - 3 czerwca pn - nd

4 czerwca - 1 lipca pn - nd

2 lipca - 15 lipca pn - nd

16 lipca - 29 lipca pn - nd

30 lipca - 5 sierpnia pn - nd

Letniego sezonu praktycznie nie było. Kto przyuważył i mieszkał w dobrej części kraju ten trafił na kilka dni na początku drugiej dekady sierpnia. I tyle ... z lata.

6 sierpnia - 12 sierpnia pn - nd

13 sierpnia - 19 sierpnia pn - nd

20 sierpnia - 26 sierpnia pn - nd

27 sierpnia - 2 września pn - nd

3 września - 9 września pn - nd

10 września - 16 września pn - nd

17 września - 23 września pn - nd

24 września - 30 września pn - nd

1 października - 7 października pn - nd


Po długim wyczekiwaniu przez cały wrzesień wyglądało, że rok trzeba spisać na straty. Tymczasem w październiku zrobiło się dobrze, a potem jeszcze lepiej. Poniżej słoneczne barwy map października.
Warto zajrzeć do tekstów doniesień z tego okresu (po kliknięciu na mapę), zwłaszcza że od tego czasu pojawiła się możliwość załączania fotografii do doniesienia.


8 października - 14 października pn - nd

15 października - 21 października pn - nd

22 października - 28 października pn - nd

29 października - 4 listopada pn - nd

5 listopada - 18 listopada pn - nd

19 listopada - 31 grudnia pn - pn
obecnie nie jesteś zalogowany(a) — oglądasz okrojoną, przeglądową wersję atlasu — zaloguj się (pola w prawym górnym rogu każdej strony)
lub załóż konto dostępu o ile go jeszcze nie posiadasz

Copyright © 1997-2017 by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
przeglądowa (zwykła) wersja atlasu 17.09.14 · ta strona była ostatnio zmieniana/last modified 13.04.2017 · powstała/was created 13.10.2012

Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="https://www.grzyby.pl.pl/grzyby-2012.htm"> Sezon grzybobrań 2012 - Atlas grzybów Polski grzyby.pl</a>