Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

poniedziałek 26.LIP
Agorszczyk
doniesień: 65 / 3🏆
(30/h) Coś sie zaczyna polazywać, Do koszyczka wpadły borowiki usiatkowane i szlachetne, muchomory czerwieniejące, kurki, gołąbki, kolczaki obłączaste i nasze ulubione mleczaje smaczne w ilości nie do przejedzenia. Największa radość sprawiła jednak Polyporus umbellatus (żagiew wielogłowa żagiew okółkowa) w nowym miejscu, kilka owocników Leccinellum crocipodium (koźlarek bruzdkowany, koźlarz bruzdkowany) i Butyriboletus appendiculatus
(masłoborowik żółtobrązowy, borowik żółtobrązowy, borowik przyczepkowy)
czwartek 23.WRZ
felx
doniesień: 12 / 3🏆
(30/h) Na pieńkach i bezpośrednio na poszyciu młode, piękne opieńki. W dwie osoby przez około dwie godziny uzyskaliśmy efekt w postaci dwóch koszyków wypełnionych średnimi główkami (z fragmentami nóżek) rydzów jest pod dostatkiem ale zostawiamy już dla innych. Znalazłem też jednego prawdziwka średniej wielkości który pomimo tego że się pochylił okazał się całkiem zdrowy. W lesie dosyć mokro ale przyjemnie spacerować w ten jeden z pierwszych jesiennych dni - miejmy nadzieję że kolejne wrześniowe dni a może i październikowe przyniosą ponowny wysyp prawdziwków.
wczoraj
Ejkowa
doniesień: 1
(0/h) W lesie, w którym zawsze znajdowałam ok 15 prawdziwków na godzinę, dzisiaj, nie znalazłam ani jednego/ ani podgrzybka_ nic.
przedwczoraj
grzybiarz amator
doniesień: 75 / 6🏆
(5/h) Końcówka rydzy, początek opieniek. Wypad tym razem nie z " koleżanką grzybową " lecz że znajomymi. Kilka podgrzybków.