duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Zagajniki brzozowo- osikowo-sosnowe na obrzeżach lasu mieszanego i liściastego. Zatrzęsienie grzybiarzy, auta stały przy każdej zatoczce drogi koło tego, stosunkowo niedużego lasu. Początkowo bez szału, koźlarz babka i prawdziwek w trawach, koźlarzy czerwonych nie znalazłem. Potem wypatrzyłam prawdziwka w mlodniku sosnowym (na głównym) a szukanie jego kolegów ostudził strzał gałęzią sosnową centralnie między oczy. Unikając chaszczy udało się znaleźć polankę z 30 młodymi maślakami zwyczajnymi, dwa mleczaje rydze oraz jeszcze dwa duże koźlarze babki. Na koniec miejsce, gdzie zebrałem 50 kań😍
Mieliśmy jechać w okolice Grzybowa, do lasu o podobnym charakterze, ale towarzystwo mi się wykruszyło, więc pojechałem sam sprawdzić drugą stronę lasu z piątku. Z innych grzybów: 1 muchomor czerwieniejące, podgrzybek, maślak żółty oraz (chyba) łuszczak zmienny. Grzyby w 100% zdrowe.