duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Witam leśnych ludzi. Las sosnowy bory. W lesie około 3 godzin. Zebrałem 91 podgrzybków brunatnych 67 gąsek zielonych 24 Rydze i garść kurek. Ja już kończę sezon. Dziś u nas wiało tak że myślałem czy mi 🌲na głowę nie spadnie. Teraz wieje jeszcze lepiej. Od jutra poważne ochłodzenie a na weekend przymrozki. Zdrowotność podgrzybka dziś masakryczna. Zaczyna dominować gąska. Rydze się jeszcze trzymają ale po mrozie może już być ciężko. Zapasy zrobione rodzina oddzielona. Może jeszcze jakiś spacer ale bliżej 🏡. Pozdrawiam grzybniętych i pełnych koszyków życzę.
Dziś się tyle razy niepotrzebnie schyliłem że aż plecki bolało. Robale chyba na zimę się do grzyba chowają a 🐌🐌🐌 szkoda gadać. Ja kończę na ten czas mam dosyć i dość. Nadzieja umarła.