grzyby.pl

regulamin korzystania z płatnej pełnej wersji atlasu

O atlasie O atlasie O atlasie O atlasieO atlasieregulamin korzystania z płatnej pełnej wersji atlasu / termswykazy gatunków ("czeklisty")

regulamin

1) Dostęp do pełnej wersji atlasu jest płatny przelewem (cennik znajduje się na stronie rejestracji - kliknij link "Zaloguj" w prawym górnym rogu strony, potem "załóż konto"). Na życzenie mogę wystawić fakturę. Okres dostępu liczy się od dnia pierwszego logowania, w zwykły sposób, to jest np. rok dostępu od 24 września do 23 września kolejnego roku.

2) Jeśli przed zakupem dostępu potrzebujesz dokładnie zapoznać się z zawartością atlasu masz do dyspozycji ogólnie dostępną, bezpłatną wersję przeglądowa którą widzisz bez zalogowania — wszelkie różnice w stosunku do Pełnej Wersji są w niej wyraźnie zaznaczone.

3) Udostępnienie pełnej wersji atlasu jest "dostarczaniem treści cyfrowych niezapisanych na nośniku materialnym" w rozumieniu ustawy o prawach konsumenta. Oznacza to, że nie ma opcji odstąpienie od umowy po jej sfinalizowaniu (tj. założeniu i opłaceniu konta dostępu).

4) Przedłużenie dostępu na kolejny okres zależy od decyzji użytkownika. Przed upływem okresu ważności konta przychodzi e-mail z informacją. Jeśli dostęp nie zostaje przedłużony, to konto jest zawieszane a następnie usuwane - stosowne potwierdzenie jest wysyłane w e-mail.

5) Konto dostępu on-line ma charakter indywidualny — jest związane z osobą posiadającą dany e-mail lub login.

Z konta można korzystać z różnych miejsc i adresów IP (w domu, pracy, w podróży itd.), z dowolnych urządzeń mających połączenie z Internetem (komputer, smartfon, tablet itp.), za pośrednictwem dowolnej przeglądarki stron www, pod dowolnym systemem operacyjnym.

6) Ważne jest dla mnie zadowolenie użytkownika Pełnej Wersji atlasu. Dlatego w razie wątpliwości, niejasności lub uwag proszę o kontakt na e-mail sprzedaz@atlas-roslin.pl. Wyjaśnię i pomogę, odpisując bez zbędnej zwłoki, najpóźniej w dniu kolejnym.

7) Sprzedaż dostępu do pełnej wersji atlasu jest prowadzona w ramach działalności gospodarczej zarejestrowanej w CEIDG dla: Malwina Snowarska ul. Strzegomska 308/3 54-432 Wroclaw NIP8943161873.

dane osobowe - obowiązek informacyjny na podstawie artykułu 13 RODO

Administratorem danych osobowych, wykonującym wszelkie czynności z nimi związane, jest pisząca te słowa administrator portali grzyby.pl i atlas-roslin.pl Malwina Snowarska, zamieszkała we Wrocławiu, ul. Strzegomska 308/3. We wszelkich sprawach tyczących Twoich danych osobowych można się ze mną skontaktować przez e-mail sprzedaz@atlas-roslin.pl

Dane otrzymałem od Ciebie podczas zakładania konta dostępu, ewentualnie później przez Twoje działania (typu edycja konta, składanie doniesień z grzybobrań) wykonywane na portalu.

Przetwarzamy Twoje dane osobowe, ponieważ jest to niezbędne do wykonania umowy zawartej z Tobą o używanie portalu, zawartej poprzez założenie konta dostępu, w szczególności aby:
- umożliwić oglądanie stron serwisu w pełnej wersji,
- wykonywać wszelkie czynności związane z obsługą konta dostępu (edycja, usuwanie, zawieszanie, wysyłanie przypomnień o upływie ważności konta i innych związanych z obsługą konta, obsługa problemów natury serwisowej itp.).,
- w przypadku portalu grzyby.pl aby składać informacje z grzybobrań w wygodniejszy sposób,

Pliki cookies są niezbędne dla logowania i uzyskania dostępu do wszystkich treści.

Zgodę na przetwarzanie danych osobowych, możesz wycofać w dowolnym momencie pisząc o tym na podany wyżej kontakt. Usunięcie danych osobowych wiąże się z usunięciem konta dostępu do portalu.

Dla założenia konta dostępu konieczne jest podane: e-maila (spełnia rolę loginu), hasło jest generowane automatycznie, potem może być zmienione przez użytkownika. W przypadku płatności przelewem są zapisywane dane z przelewu. Jeśli użytkownik życzy sobie fakturę są zapisywane dane potrzebne do wystawienia faktury. W procesie używania dostępu są rejestrowane dane potrzebna dla właściwej obsługi konta tj. fakt księgowania zapłaty, wysyłki mejli z przypomnieniami, fakt logowania itp. oraz ewentualnie dane statystyczne jak np. liczba odwiedzanych stron.

Gwarantuję spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, a także prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. Kontakt przez podany wyżej e-mail. Czynności których nie możesz wykonać w opcji "Edycja konta" (link w okienku po kliknięciu w prawym górnym rogu każdej strony portalu) np. zmianę loginu, można wykonać poprzez mejl do administratora.

Masz prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych do organu nadzorczego, którym jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (adres: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa).

Masz prawo wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych osobowych, w każdym przypadku gdy tego zechcesz. Usunięcie danych to usunięcie konta dostępu co skutkuje brakiem możliwości używania wersji serwisu w formie dostępnej po logowaniu. Doniesienia z grzybobrań nie są danymi osobowymi. Jednak, na życzenie, usuwam też wskazane przez użytkownika doniesienia z grzybobrań.

Twoje dane osobowe nie są nikomu udostępniane.

Przechowuję Twoje dane osobowe w formie konta dostępu przez opłacony czas dostępu. Potem login i podstawowe parametry konta są zachowane dla umożliwienia przedłużenia dostępu w niższej cenie dla byłych użytkowników portalu.

Twoje dane nie są nigdzie przekazywane, w tym oczywiście zawiera się też, że nie są przekazywane do państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Twoje dane osobowe nie są przetwarzane automatycznie w formie profilowania.