duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Las jodłowo bukowy. To już koniec prawdziwka - znalezione 6 sztuk z czego 3 w jednym miejscu, brak młodych, brak śladów. Na pocieszenie garść pachnących opieniek i podgrzybki w liczbie... 72. Zapowiadało się na rekreacyjny spacer, a tu znowu trzeba było wiadro ciągnąć. Większość lasu pusta, trafienia tylko miejscami.
Nietypowo bo solo i bez psa, byłam w lesie dopiero po 11, nie lubię ścigać się z innymi. Grzybiarze mijani w Starachowicach nie mieli zbyt wiele. Na mojej miejscówce wychodzący z lasu młodzian pokazał 8 pięknych prawusków wychodzonych w 4 h i chyba to były ostatnie prawe w tamtym lesie. Ściółka i liście suche, z grzybków najwięcej muchomorów i czuję, że to koniec, przynajmniej na najbliższy tydzień.