duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Czołem Grzybnięci :) Dzisiaj padło na Bory Tucholskie. W lesie mega sucho. Kałuże wyschnięte. W przyszłym tygodniu mają być podobno upały i jakieś opady, a znając życie to deszcz woj. pomorskie ominie. Przyszłość grzybowa nie wygląda optymistycznie. Jak sytuacja wyglądała dzisiaj w lesie ? Ano grzybów mniej w porównaniu z poprzednimi weekendami. Muchomory rdzawobrązowe, które występowały w hurtowych ilościach, wyparowały. Co do reszty grzybów...
... udało się dzisiaj namierzyć dwa piaskowce - modrzaka i kasztanowatego. Super to dla mnie znalezisko. Jak sięgam pamięcią to za jednym grzybobraniem nie udało mi się spotkać obu więc radość była. Z innych grzybów to gołąbki różnej maści, kilka koźlarzy babka, goryczaka żółciowego, trochę kurek, muchomory czerwieniejące i jeden borowik, który uratował honor. W przyszłym tygodniu jestem na Mazurach więc sprawdzę tamte lasy i dam znać. Trzymajcie się ciepło , Darz Grzyb :)