duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Zwiedzanie nowej miejscówki wzdłuż nienazwanego potoczku (las mieszany brzoza, olsza, wierzba i inne). Na samym początku po 5 min. spaceru trafiony niepozorny pień czarnego bzu cały oblepiony uszakami bzowymi (zebrane 18 szt.). A potem - zatrzęsienie czarek, zaobserwowanych dziesiątki, może ponad 100, zebranych - 18 największych. Dodatkowo zagubiona pojedyncza płomiennica zimowa, o dziwo w dobrej formie. Z rzeczy "pofałdowanych" tylko teren...
Pierwszy raz dzisiaj znalazłem czarki (i to masowo) nie tylko na gałązkach i gałęziach utaplanych w błocie, jak dotychczas, ale też w terenie wilgotnym, ale nie błotnistym - przez to zebrane czarki nie były całe oblepione od zewnętrznej strony ziemią, więc będzie znacznie łatwiejsze czyszczenie.