duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Przy pięknej pogodzie (ponad 15 st. C) dziś wycieczka w moje "czarkowe" miejsce z towarzyszką, której czarki bardzo zasmakowały i chciała je zobaczyć i zebrać w naturze. Las i chaszcze na peryferiach miasta (topola, klon, dąb, wierzba) wzdłuż strumyka. Prawdziwy wysyp czarek. Oprócz stanowiska, które odkryłem ponad 10 dni temu i sporo małych zostawiłem, spotkaliśmy sporo pojedynczych czarek i jeszcze jedno, bardzo obfite stanowisko. Ja dzisiaj tylko fotografowałem (i często namierzałem), towarzyszka zbierała. Zebranych 70 czarek (nie przez mnie), do tego 6 uszaków (wszystko dzielę przez 4).
Bardzo (pozytywnie) mnie zaskoczyło, jak bardzo podrosły czarki, które znalazłem dokładnie 11 dni temu. Zostawione jako 1-, może 2-centymetrowe, dziś dochodziły do średnicy 4 cm i więcej. Łącznie było ich tyle, że nawet nie wszystkie fotografowałem, bo zabrakłoby mi kliszy w aparacie...:) Dotychczas kojarzyłem czarki z wierzbą i olszą, ale dziś odkryłem, że przynajmniej część rosła na topoli osice - o ile dobrze rozpoznałem.