duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Witam:) Różnie w różnych atlasach polskich jest napisane o jadalności i właściwościach trzęsaka pomarańczowożółtego. Postanowiłam to sprawdzić w atlasie mandżurskim i potwierdziłam jego szerokie zastosowanie w atlasach mandaryńskim oraz rosyjskim;) I tak:zawiera witaminy z grupy B i aminokwasy, ma działanie przeciwalergiczne i przeciwzapalne.Chroni przed zachorowaniem na cukrzycę,raka i wieloma innymi.Doskonale nawilża skórę. Dla zaciekawionych podaję stronę- Kociołek Wiedźmy FB .
I tak zachęcona ruszyłam dzisiaj po tegoż grzyba. Fajnie się zbierało, bo zamrożony był, wystarczyło lekko pociągnąć ręką.Z wyższych gałązek mąż strącał kijkiem. Wróciłam do domu i byłam w swoim żywiole ,czyli wielki świat kuchenny blat:) Żmudnie się go czyści z paproszków i wyślizguje się z ręki jak maślak. Na surowo bez smaku, zapachu nie czułam,bo lekko zaziębiona jestem, mąż coś tam poczuł,ale nie umie określić. Zrobiłam jeden słoiczek na próbę w occie i nalewkę, proporcji nie podam,bo "na oko" robiłam.Skład:zmiksowany trzęsak, miód akacjowy, sok z połowy cytryny, 100 gram spirytusu. I ociupinę zostawiłam sobie na maseczkę. Pozdrawiam:)