duża wersja fotografii z doniesienia

fotografia z grzybobrania
© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Ze względu na opad śniegu jedyne, co przyszło mi do głowy, to powrót w miejsce, gdzie byłem tydzień temu (las liściasty z przewagą buka) i zostawiłem kępkę płomiennicy zimowej na pionowym pniu - na poziomych kłodach praktycznie nie było szans, żeby cokolwiek wypatrzyć pod śniegiem. Kępka nie tylko nie podrosła, ale co gorsza przywiędła, więc na przyszłość - nie zawsze warto czekać z płomiennicami. W okolicy udało się znaleźć jeszcze kilka podobnych niedużych (po kilka sztuk) kępek, bo trudno to nazwać "stanowiskami". Łącznie raptem 30 szt., ale mało mikrusów, więc tym razem dzielę przez 4.
W najbliższych dniach według prognoz temperatury w okolicy 0 st. C, więc śnieg w lesie raczej nie zejdzie, co pod kątem grzybowym nie wróży dobrze. A ja mam wolne do 10. stycznia...