duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
monokultura sosnowa na nadbużańskich piaskach: podgrzybek - 198 (tyle samo co 11-go), zielonka - 31, kilkanaście kurek i gąsek niekształtnych, 4 młode opieńki ciemne.
Witajcie. Gdybym obstawił wyniki u bukmachera byłbym bogaty ;-) po 198 zebranych podgrzybków 11-go i 15-go i to spośród setek wszystkich znalezionych, sam jestem w szoku. Co prawda średnia wieku podgrzybków wzrasta, ale da się jeszcze znaleźć maleństwa co dobrze wróży na przyszłość, zwłaszcza, że przede mną dwutygodniowy urlop. A w lesie jest bosko, ranne mgły, południowe słoneczko, sielanka, tylko cały czas niestety las nawiedzają stadnie głośne ludzkie hałastry, które w czasie pandemii właśnie w lesie znalazły sobie miejsce do rozrywki. Ale pomimo to jestem w stanie zahipnotyzować się i podziwiać, podziwiać i jeszcze raz podziwiać piękno Matki Natury. No to do usłyszenia wkrótce. Pozdrawiam.