duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Las duży sosnowy. W lesie mokro. Ludzi bardzo dużo. Wzdłuż lasu prawie 100 samochodów. Dziś zbieranie w towarzystwie czarnej wraz z teściową oraz Łukasz wraz z synem. Myślę że wszyscy zadowoleni. Grzybów bardzo dużo. Niekiedy trafiały się stada po 40, 50 czy 60 szt blisko siebie. Sporo młodych grzybów choć można trafić większe egzemplarze. Prawdziwek jeden zdrowy. Podgrzybki całe stada sporo zdrowych. Maślaki sitarze całe stada nie zbierałem. Maślaki zwykłe pojedyncze nie zbierałem. Maślaki pstre pojedyncze zdrowe. Sarniaki dachówkowate po kilka nie zbierałem. Więcej w szerokim opisie.
Gąski zielonki i niekształtne po kilka zdrowe. Sporo rośnie muchomorów, olszówek, gołąbków, purchawki i wiele innych drobnych niejadalnych grzybów. Dziś trzeba było wracać do samochodu aby opróżnić pełne kosze żeby można było zbierać kolejne grzyby. Miło spędzony czas w wspaniałym towarzystwie. Pozdrawiam serdecznie i oby częściej takie wspólne grzybobrania. Jutro kolejne wspólne zbieranie tylko z innym składem. Wysyp trwa i oby tak jak najdłużej 😀