duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
15 prawdziwków, tyle samo maślaków zwyczajnych i sitarzy, 10 podgrzybków, 5 czubajek gwiaździstych i 2 kozaki babka. Las mieszany.
Ale było fajnie 😁 Po tygodniu nieobecności w lesie wreszcie się udało. Pod lasem o 14.45 ale słonko świeciło mocno więc pełen werwy ruszyłem napełnić kosz grubymi podgrzybkami 😂 Taki był plan ale życie pokazało coś innego. Ku mojemu zaskoczeniu zacząłem znajdować prawdziwki. Specjalnie chodziłem po różnych lasach gdzie dominowała sosna, świerk albo modrzew. Były trawy, mchy, igły szyszki. Ale podgrzybków jak na lekarstwo. A powinny tam rosnąć bo w ubiegłym roku rosły w tamtym lesie nawet w lasach liściastych. Widocznie to nie był jeszcze ten moment abym mógł nimi się nacieszyć. W zasadzie połowę czasu spędziłem w miejscach gdzie jeszcze mnie nigdy nie było. I rosły tam prawdziwki. Wypad zatem bardzo udany. Pozdrawiam i do usłyszenia.☺️