duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Las brzeg jeziora porośnięty rzadką starą brzozą. Las kończy się nieco dalej od jeziora, sosna w wieku czterdziestu lat dość rzadka ale między sosnami rośnie gęsto buczyna. Grzyby zdecydowanie kurki:) do tego jedna zabłąkana zielonka, kilka kozaków i cztery prawdziwki.
W dniu dzisiejszym Król Podgrzybek I Brunatny został zdetronizowany przez niepozornego pieprznika jadalnego pospolicie nazywanego kurką. Wykorzystując przysługującą mi godzinną przerwę w wędkowaniu poszedłem na spacer wzdłuż brzegu jeziora. Takiej ilości kurek jaką znalazłem praktycznie w jednym miejscu nie widziałem już bardzo dawno. Dość powiedzieć, że musiałem zadzwonić do Lepszej Połowy i zgłosić konieczność wydłużenia przerwy:) Doliczyłem się ponad 200 owocników! Nawet kiedy podzieliłem na potrzeby forum tą ilość przez 4 i tak wychodzi pokaźna liczba. Zbiór uzupełniły kozaki brązowe cztery prawdziwki i jedna zielonka. Miejsce odwiedzone przeze mnie raczej nie jest odwiedzane przez spacerowiczów. Jest dość trudno dostępne - jeżyny i gęsta buczyna skutecznie zniechęcają potencjalnych grzybiarzy. A sam te miejsce odkryłem przypadkiem kiedy ileś tam lat temu...... poszedłem na spacer w ramach przerwy w wędkowaniu:)