duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
las liściasty i mieszany: koźlarz czerwony - 23, po kilkanaście kurek, maślaków, kań, piękna również kilkunastoosobowa rodzinka podgrzybka złotawego, 1 zzieleniały koźlarz biały, 1 monstrualny podgrzybek brunatny, malutkich opieniek do woli ;-)
Witajcie. Byłem bardzo bardzo ciekaw co takiego się dzieje po bardzo bardzo mokrym (codziennie padało) i bardzo bardzo zimnym (max 10 w dzień) tygodniu i co stracił redaktor, dla którego 120 km od Warszawy było zbyt dużym wyzwaniem. Pierwsze kroki skierowałem w liściaste a tam bida z nędzą, kilka pojedynczych czerwonych, dwa gniazda wyrośniętych kurek, zzieleniały koźlarz biały i kilkanaście pań kań. Zniesmaczony zajrzałem jeszcze na stanowisko kubka prążkowanego i zmieniłem lokalizacje na wyższą mieszaną. A tam kilka czerwonych miejscówek, z czego tylko dwie obdarzyły mnie kilkuosobową czerwoną rodzinką. Na uwagę zasługują również niezliczone malutkie grubiutkie opieńki, które szykują się chyba do drugiego masowego wysypu.