duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Pomimo braku opadów i pozornej suszy w lesie, ściółka pod spodem wilgotna, więc grzyb cały czas rośnie. Oczywiście byłoby lepiej, gdyby popadało, bo długo ten wysyp nie potrwa. W wysokim lesie sosnowym o podłożu mchowym brunatne małe i średnie rosną w skupiskach po kilkanaście w jednym miejscu, w przecinkach brzozowych dużo koźlarzy po kilka obok siebie, na skrajach dróg piękne pękate boletusy, a wśród modrzewi maślaki żółte. Zatrzęsienie kani, nie do przerobienia, więc większość została w lesie. No i kury, kurki i koguty - tych nadal dużo. Ponadto masa małych sitarzy i pstrych. Jest pięknie!
Przypominam o zapisach na II Ogólnopolski Tuśkospot Grzybowy 10-11 października. https://www.grzyby.pl/cgi-local/czat.pl?t=LISTA&w=77261 Darz Grzyb!!! 🤩🤩🤩