duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Pierwszy dzień urlopu! Żal było siedzieć w domu więc namówiłem swojego osobistego ojca na mały rekonesans w terenie. Krótko podsumowując: 8 usiatków, 9 kani, 14 podgrzybków, 19 kożlarzy, 44 ceglasie i 101 borowików szlachetnych. :) wszystko młodziutkie i co najważniejsze WSZYSTKO ZDROWE! :D
W moich rejonach grzyby dopiero ruszyły. Dużo zostało w lesie, bo były za małe. jednak wysyp borowików jest bardzo "lokalny", trzeba trafić w odpowiednie miejsce. Ze sprawdzonych miejscówek na co trzeciej coś rosło. Ale jak już to od razu stadami :) Największe zaskoczenie sprawiły ceglasie, których w jednym miejscu był cały tłum, a połowa została żeby podrosnąć. Jednak miejscami robi się trochę sucho, miejmy nadzieję, że to nie wyhamuje wysypu. Pozdrawiam :)