duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Dziś wypad mieszany z bratem. Mianowicie najpierw Kostkowo i to oto miejsce wpisałem bo tam znaleźliśmy najwięcej grzybków. Same kozaki babki sztuk ok 40. Naszym celem dzisiaj było Kopalino lecz kawałek mojego ulubionego lasu zmienił się nie do poznania w stwrtyvprzyciętych gałęzi. I potwierdzam że borowik amerykańskiego jest faktycznie mało a grzybiarskich braci cała masa. W Kopalinie maślaki, podgrzybki i Amerykany 😁 w liczbie ok 40 na głowę. Ostatni przystanek to Kniewo gdzie w brzozach znaleźliśmy ok 15 kozaków. Generalnie w lesie cała masa ludzi a nawet w miejscówkach na uboczu.
Dziwny jak na razie jest ten sezon. Grzyby są ale nie w jakiś dużych ilościach poza sprawdzonymi miejscami. W przyszłym tygodniu zapowiadają upały a potem przymrozki 😭😭. Zwariowałem. Mam cichą nadzieję że mama natura będę łaskawa tej zimy. Pozdrawiam serdecznie wszystkich grzybniętych.