duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Las w przewadze sosnowy , z domieszką dębu i brzozy . Ściółka sucha . Grzyby zebrane : borowiki , podgrzybki ,maślaki pstre, kurki i jeden koźlarz pomarańczowy . Większość prawych robaczywa , podgrzybki z kolei ze ślimakami . Grzyby raczej stare , niektóre rozpadały się przy dotyku . Niejadalne o dziwo w dobrym stanie 🤔.
Zakurzona miotła prawie rok czekała na lot w świętokrzyskie . Niby miała być Łysa Góra 🧙😉, ale ciekawość , co słychać w tajemniczym lesie zwyciężyła . Wczesnym bardzo rankiem las ciszą przywitał . Mąciła ją jedynie pójdźka albo sójka 🦉🐦 , wołając : pójdźtuu , pójdźtuu ...Perun lasu opadami nie zasilił , płanetnicy też do pracy się nie przyłożyli 🌧️💧. Bo kto teraz o ich przychylność dba , mąkę na wiatr lub w ogień rzucając ? Sucho . Trzaskający pod nogami mech obudził strażników lasu . Leszy , latające strzygi na nas nasłał , co krew z nas wyssać chciały . Ale też ptasie dziecię przedstawił , co do portretu zapozowało , a potem w las odfrunęło . Dobrochoczy borowikami , podgrzybkami i maślakami obdarował , ale dla żartu robakami i pełzającą gadziną je zasiedlił 🐛 , kurki wysuszył , aż nieboraki zbladły . Dumnego kożlarza oszczędził ze względu chyba na jego piękność niezwykłą 🧡 . Dla równowagi w energią drzew obdarował . Ciemna strona czarownicy 🧙 na gołąbki wymiotne i jasnożółte uwagę zwróciła 😁 (wyjątkowo piękne były ) , myśl niecną przywołując , czy aby ich do tajemnych wywarów nie użyć . Trujące na amen nie są , ale złośliwcom dzionek albo dwa niemiłym uczynić mogą 🤣. Jasna strona czarownicy górę jednak wzięła ,dziwne myśli na cztery wiatry 🌬️ przepędzając . Moc strażników coraz mniejsza , bo z drzew🌳🌲 ją czerpią , a te na potęgę ofiarami toporów padają . A może drzew coraz mniej , bo strażnicy coraz słabsi 🤔. Strażnicy lasu , rusałki , wyszymory i inne stworzenia w lesie swe kryjówki mają 🧟🧞🌳🌲🌺🌸🌼🐻🦌🦔 i nie każdemu chcą się pokazać . Jeśli jednak szanujesz las 💚 i dobrze się w niego wysłuchasz , spotkasz je w drzewie , mchu czy liściu ... Nie musisz być czarownicą , aby tego doświadczyć 😊 . Tak więc miotła na loty musi jeszcze poczekać 😉.( PS , to tylko opowiastka o lesie i słowiańskich bóstwach , nie o potworach , co w Helloween harcują , nie mniej jednak czytasz na własną odpowiedzialność 😉😎🤬) .