duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Ponad 100 koźlarzy grabowych, 10 maślaków żółtych, 6 borowików ceglastoporych, 2 szlachetne i jeden podgrzybek. Las mieszany.
Czasami jest tak, że bardzo się starasz a ci nie wychodzi. Ostatnio miałem tak w pracy i dzisiaj postanowiłem się trochę wyluzować i zapomnieć w lesie o robocie. Pogoda była bardzo sprzyjająca bo ciepło ale nie wilgotno i lekki wiaterek. Pod lasem byłem o 13 i to jest bardzo dobra pora na grzyby no nikogo innego nie ma wtedy w lesie 😀 Nie miałem, żadnych oczekiwań no może poza tym żeby sobie znaleźć kozaki grabowe. Wiedziałam, że już się pojawiły a lubię zbierać te grzyby. Moja potrzeba szybko została zaspokojona bo już po wejściu do ładu znalazłem pierwsze sztuki. A później poszedłem na miejsce gdzie kiedyś znależliśmy je z Arturo. No i tam trafiłem na prawdziwy wysyp tego grzyba. Rosły po trzy cztery, duże, małe, jasne, ciemne - do wyboru do koloru. Po półtorej godzinie zbierania miałem prawie dwie/trzecie koszyka. Przyznam, że liczyłem na kilka sztuk a tu taki zbiór. Spotkałem też prawdziwki ale o kilka dni za późno. Na zdjęciu najładniejszy z nich ale robaczywy. Później pojechałem do innego lasu z nadzieją na prawdziwki. Znalazłem tylko dwa i sześć ceglaków. Z tym prawdziwkami do dla mnie dalej jest zagadka. Chyba inni mają lepsze miejsca na nie. Ale moje miejsca, jeszcze odpalą w tym roku. Pozdrawiam i do usłyszenia ☺️