duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Bardzo podmokłe grabiny: koźlarz grabowy ok 120 szt, koźlarz czerwony 5 szt, borowik usiatkowany 4 szt, koźlarz pomarańczowożółty 1 szt, ok 1 kg kurek.
Witajcie. No i mamy 1 dzień lata i pierwsze usiatki i pierwsze grabowe. Przy wejściu do lasu usiatek, kilka kroków dalej koźlarz grabowy i właśnie w tej chwili już wiedziałem (znam te lasy lepiej niż własną kieszeń), że dokonam zdrady czerwonych na rzecz ich bliskich krewnych grabowych. A Kozacka grabowa armia dokonały istnego nawału, potopu moich podmokłych grabin zasiedlając każdy ich skrawek. Nie mogłem sobie na to pozwolić by wyjałowiły żyzną ściółkę i wyparły inne gatunki, tak więc uzbrojony w nożyk przystąpiłem do odsieczy. Usiekłem około 120 najzdrowszych i najsilniejszych kozaków, starych i schorowanych oszczędziłem - pomrowy wielkie dokończą dzieła. W celu odparcia kozackiej nawały zwołałem nawet pospolite ruszenie aczkolwiek ani jeden szlachcic nie stawił się na pomoc, za to wsparły mnie co prawda nie liczne usiatki i czerwone ale liczy się gest. Analizując sytuację hydrologiczną lasu i prognozowany dalszy sezon burzowy myślę, że będę miał co robić tego lata, oj przydałby się jakiś długi urlop. Pozdrawiam.