duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Krokiem posuwisto- ślizgowym , przemierzając jary i górki , w mgieł oparach ,stwierdzić mogę , że w lesie mokrym i trudnym do zdobycia , pomalutku zaczyna się szarża szlachty i innych żołnierzy w siateczkowych misiurkach . Wojsko to jeszcze nie w pełnym szyku , ale zjazd zwołuje , aby taktyki walki z wrogiem opracować . Giermkowie w żółtych majtkach w stada się grupują , aby opór najeźdźcom dać . Dzielnie im sekundują towarzysze w cegły uzbrojeni . Może armia niewielka , ale wici rozsyła , aby za dni kilka jak najliczniej , w pełnym rynsztunku w lasach się stawić .
Choćby podchody i walkę szarpaną stosować miały , ja , w koszyk i nożyk uzbrojona , za kilka księżyców , do tropienia ich ruszę .... Wszystko się zdarzyć może , gdy głową pełna marzeń ....