duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Nowe stanowisko zimówek odkryte podczas spaceru . Jak już rozpoznałam plomiennicę , to teraz szukam jej właściwie na każdym drzewie . Chodzę koło niej jak psiak koło jeża i nie mogę się zdecydować czy ją zerwać czy nie . Rośnie wysoko , więc raczej bracia mniejsi nie mają do niej dostępu , może prędzej jakiś gawron albo wrona . Ale zawsze jakiś niepokój jest czy aby na pewno jadalna . Zauważyłam , że lubi drzewa omszone , dziury i wszystkie egzemplarze odkryte przeze mnie wcześniej , jak i dziś rosną od strony wschodniej .Norma czy przypadek ?
Pewnie jeszcze trochę będę się jej przyglądać i szukać po atlasach zanim się zdecyduję. Grzyby są jeszcze malutkie , za kilka dni sprawdzę czy im kapryśna aura nie szkodzi . Skorzystałam też z podpowiedzi Młodego Wertera i "przepatrzylam" krzaczory w poszukiwaniu czarek , ale tym razem się nie udało . Ale nic to , to dopiero początek poszukiwań . Trzymajcie się ciepło . Na zdjęciu dzisiejsze malizny ☺️