duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Miejskie drzewa , na trawniku . Nigdy nie sądziłam , że na spacerze będę rozglądać się po przydrożnych drzewach i szukać na nich grzybów . Ale stało się . Idę sobie spokojnie , a tu nagle coś żółtego mignęło mi przed oczami . Wlazłam na trawnik , podeszłam do drzewa , a tam takie żółciutkie grzyby rosną . Chyba plomiennica , ale ja się nie znam , ja się uczę dopiero grzyby zimowe rozpoznawać . Więc jeśli źle rozpoznałam , to nie grzmijcie na mnie , podpowiedź lepiej dajcie . Otóż na dwóch drzewach kępki tych grzybków rosną , wysoko dosyć , więc zdjęcia może za wyraźne nie będą .
Te piękne , obrośnięte grzybami drzewa to jesiony . Nie wiem czy normalnie plomiennica takie drzewo obrasta , ale tu widocznie jej dobrze jest , bo wyjątkowo dorodne te kępki są ( te co mi się udało sfotografować , bo reszta za wysoko ) . Jak widać , grzybowe życie kwitnie , a to już moje trzecie zimowe spotkanie z grzybami w mieście . Nawet człowiek sobie sprawy nie zdaje , ile ciekawostek przyrodniczych można na spacerze wypatrzeć 🤔 . Ale widać , w miastach bezpieczniej się dla flory i fauny robi , bo oprysków nie ma , polowań też , to i pszczoły , ptaki , zwierzaki i jak widać grzyby ekspansję na miasto robią . I super . Trzymajcie się ciepło 🙂