duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Ponad 100 ceglastoporych, ponad 60 szlachetnych, około 10 maślaków modrzewiowych i podgrzybek. Niby dużo ale to głównie maluchy i średniaki więc kosz był do połowy pełny 😉 Górski las z mieszany z dużym udziałem jodły.
Wyprawy z Emilem są zawsze ciekawe. Pomylił drogę a spotkaliśmy się o 10 minut wcześniej i w miejscu gdzie się nie umawialiśmy😁 Ale w lesie orientacja na najwyższym poziomie. A las cudowny bo górski, zroszony nocnym deszczem i z wysypem młodych grzybów. Poza tymi które już wymieniłem na uwagę zasługują borowiki górskie, żółtopore, ponure. Trafił się też siedzuń ale nie wiedzieliśmy czy to jodłowy czy sosnowy. Raczej ten pierwszy bo sosny w tym lesie nie widziałem. Co do jadalnych to przewaga młodych grzybów. Bardzo dużo maluchów zostawiliśmy. Niestety nawet te małe prawdziwki już robaczywe. Ale i tak było super a może być jeszcze lepiej. Szkoda, że taki kawał drogi. Pozdrowienia 🙂