duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Te trzy sztuki to chyba 14 kurek różnej wielkości i 1 piaskowiec modrzak , w wieku przedszkolnym . Mizerne były te ostatnie opady , zanosi się na bezgrzybie aż do jesieni . No i te kleszcze ! Po raz trzeci w życiu - kuracja antybiotykowa , ale czytam że nie jestem w tym odosobniona . No ale coś za coś. Z lasu nie zrezygnuję.
Na dobry początek weekendu poleciałam po pracy do lasu , no bo trochę popadało to i nadzieja się zatliła, że a nuż ... Tymczasem nawet te maleństwa kurzęcie zniknęły , nie uchowały się , chyba przed takimi jak ten na zdjęciu > Tyle,że jak widać on gustuje w nieco większym asortymencie . Ale ja nie o tym - po raz pierwszy w życiu zobaczyłam ślimaka o takiej barwie. W moim małym ogródku mam ich do wyboru - brązowe, szare , czarne , bez muszli , z muszlami , jak kto woli . Ja tam wolałabym nie mieć ich wcale - zbieram,wynoszę ale to syzyfowa praca . I tak wracają , zjadają mi kwiaty i te nieliczne wyrastające gdzieniegdzie , niezjadliwe grzybki .Że też one im nie szkodzą .