duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Krótko: 4 czerwone koźlaczki. Borowiki ceglastopore, które zostawiłem, zniknęły bez śladu..Las mieszany, osika, dęby. Ale też fakt, że późno wystartowałem po wczorajszej zabawie. Mea culpa. Za to nieco wrażeń estetycznych, kwiaty, zajec - oj, pomykał, pomykał, nawet telefonu z kieszeni nie zdążyłem wyjąć. W lesie na płaskim dość sucho, woda utrzymuje się w zagłębieniach i rowach. Wg mnie: za ciepło, grzyb nie lubi dużych zmian temperatur..Cały tydzień po 12-15 st - OK..cały tydzień po 25 st - też będą rosły. Ale gdy z dnia na dzień słupek skacze o 15 st, to nie zapowiada obfitych zbiorów
i nagłego przyrostu młodzieży. Stabilne temperatury bardziej sprzyjają. Ktoś się niekoniecznie zgodzi, może to zależy od terenu, niemniej w śląskim tak u mnie jest. Idzie burza od czerwonego Zagłębia, jutro spodziewam się doniesień :))). Darz Grzyb :)