duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Witam Csłą Brać grzybiarską, dziś pogoda nie sprzyjała dłuższej wędrówce, pochmurno i wietrznie tylko 3 stopni Celsjusza, spacer krótki - rozstanie się z lasem do przyszłego roku....
może parę słów podsumowania tego sezonu grzybowego: sucha wiosna brak opadów latem nie zapowiadały nic dobrego. W trzeciej dekadzie sierpnia wyjazdy do lasu rekreacyjno- zwiadowcze. W sierpniu noce trochę chłodniejsze szczególnie w trzeciej dekadzie i Bingo! Pierwsze podgrzybki i rydze! Potem 3 tygodnie nic, dopiero w połowie września pierwsze kozaki, prawdziwki, maślaki, podgrzybki, a trzecia dekada wysyp prawdziwków kozaków i podgrzybków. Początek października ruszają rydze, nieco mniej prawdziwków i kozaków, cały czas królują rydze i podgrzybki , około trzeciej dekady października, przymusowa przerwa. Po powrocie w listopadzie - szok resztki grzybów, las zasypia, odpoczywa, nie ma praktycznie grzybów. Reasumując: wysyp był krótki ale bardzo intensywny i myślę że każdy kto tylko chciał mógł nazbierać do woli. Rok był bardzo, bardzo udany. Jeszcze raz cieplutko wszystkich pozdrawiam i do przyszłego roku.