duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Na początku formalności czyli dzisiejszy zbiór: 16 uszaków bzowych, 15 zimówek, 7 boczniaków, 3 gąski zielone i maślak. A teraz zagadka - co jest na głównym zdjęciu ? Liczę na waszą inwencję twórczą i kreatywność.
Dzisiejszy spacer po osiedlowym lasku miał kilka odsłon. Na początku było tak sobie. Przez godzinę nie znalazłem nic godnego uwagi. Zawiodła mnie jedna miejscówką na zimówki. Humor poprawiło mi nowe stanowisko boczniaczka pomarańczowożółtego z ładniejszym i owocnikami niż ostatnio. Po kilkunastu minutach byłem już przy kłodzie gdzie zostawiłem w sobotę młode boczniaki ostrygowate. Tydzień to jednak za dużo. Sporo urosły. Niestety dopadły je też jakieś zwierzęta i robaki. Ale kilka udało się wziąć. Później sprawdziłem wiele miejscówek na zimówki ale bezskutecznie. Nazbierałem za to trochę uszaków i spotkałem dwa młode boczniaki na pewnym pniu. Myślę, że koło środy można będzie się po nie wybrać. W drodze powrotnej spotkałem młodego i zdrowego maślaka i kilka zieleniatek. Były też piestrzyce kędzierzawe. Trafiłem też w końcu na zimówki nadające się do zabrania. W lesie sporo jeszcze różnych blaszkowatych. Co do grzybów zimowych, które zbieram to szału nie ma. Pokazały się ale rosną tylko w pojedynczych miejscach. Poczekamy, zobaczymy co będzie dalej. Pozdrawiam ☺