duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
7 zielonek, 18 siwek przez godzinę przed zmierzchem. Drugie podejście do znalezienia miejscówki na gąski, tym razem z nieco lepszym skutkiem. Ładne, sosnowe lasy, na piaszczystym podłożu, z ubogim poszyciem. Znalezione kilka gąsek zielonych, kilkanaście gąsek niekształtnych + pewnie drugie tyle robaczywych. Oprócz tego napotkane sporo przemarźniętych podgrzybków, boletusik novembrusik, niestety robaczywy i kilka maślaków. Młodych rurkowców brak. Gąsek można trochę wychodzić i jeszcze będą. Szkoda, że zmrok tak wcześnie teraz, bo godzinka to trochę za mało. Może w weekend spróbuję ponownie.
Znalazłem też dwa śliczne... nie wiem co... Goryczaki? Borowiki? Noga kształtem jak u borowika, ale jakaś ciemniejsza. Kapelusze jakby wyblakłe. Pory delikatnie wpadające w róż. Stąd w pierwszej chwili pomyślałem, że to okazałe goryczaki... Ale może wygląd tych grzybków został spaczony przez mróz...?