duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii, a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
las grabowo-dębowy - borowiki 21 szt., las mieszany koźlarz czerwony 33 szt., koźlarz pomarańczowo-żółty - 1 szt., koźlarz różnobarwny - 11 szt., maślaki i podgrzybki po kilkanaście szt. - zbierane tylko te młodziutkie.
Witajcie. Po zaduszkowych rozmyśleniach nad upływającym czasem i zasadzie przemijania czas na weryfikację listopadowego lasu. Otóż 3 dniowe nocne przymrozki skutecznie wyeliminowały borowika (tylko 1 młody osobnik i dziesiątki antyków (z których dało się jeszcze coś wybrać)). Natomiast koźlarz czerwony no cóż, czerwony to zupełnie inna bajka. Czerwony drwi sobie z praw fizyki i zachowuje się jakby strzałka czasu w ogóle nie istniała, jakby nie było pór roku, jakby zima miała nigdy nie nastać. Czerwone cały czas mają bal i się wyśmienicie bawią a ja wraz z nimi. Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia wkrótce (na przekór hordzie sezonowych podgrzybkowych kombajnów, którzy odwiesili swoje wiadra na kołki w oczekiwaniu na kolejną jesień).