duża wersja fotografii z doniesienia

© fotografia została załączona przez informatora o grzybobraniu; z pytaniem o jej wykorzystanie poza ramami systemu monitorowania występowania grzybów grzyby.pl należy kontaktować się bezpośrednio z autorem fotografii a nie ze mną (kontaktu do autora zdjęcia zwykle nie posiadam)
Suche fakty? OK. 3 przemarznięte i rozmemłane maślaki brązowe + kilka rosnących w pękach wodnich na cienkich nóżkach..Tyle widziałem..A mokre? Jak tegoroczne Święta :)..każdemu Grzyboświrkowi, wszystkim i z osobna..zdrowia, szczęścia i zapału :)..samych udanych zbiorów w 2019 roku i taaaakich borowików, jak na zdjęciu oraz uśmiechu, gdy przyjdzie z pustym koszykiem wracać :)..Nie ma róży bez kolców..tak jak nie ma życia bez smuteczków i rozczarowań..aby one były jak najmniejsze..Tego życzę..nie tylko na Święta..ale na cały Nowy Rok! W dopisku bez limitu wiersz..ciekawy :)
Leopold Staff „Wigilia w lesie” I drzewa mają swą wigilię... W najkrótszy dzień Bożego roku, Gdy błękitnieje śnieg o zmroku: W okiściach, jak olbrzymie lilie, Białe smereczki, sosny, jodły, Z zapartym tchem wsłuchane w ciszę, Snują zadumy jakieś mnisze Rozpamiętując święte modły. Las niemy jest jak tajemnica, Milczący jak oczekiwanie, Bo coś się dzieje, coś się stanie, Coś wyśni się, wyjawi lica. Chat izbom posłał las choinki, Któż jemu w darze dziw przyniesie? Śnieg jeno spadł na drzewa w lesie, Dłoniom gałęzi w upominki. Las drży w napięciu i nadziei, Niekiedy srebrne sfruną puchy I polatują jak snu duchy... Wtem bić przestało serce kniei, Bo z pierwszą gwiazdą niebo rozłogów, A z gęstwiny, rozgarniając zieleń, Wynurza głowę pyszny jeleń Z świeczkami na rosochach rogów...