Doniesienia z ostatnich 5 dni w promieniu 60km od pierwszego na liście

poniedziałek 26.LIP
felx
doniesień: 1 / 3🏆
(20/h) dużo małych kurek, 8 prawdziwków średnich zdrowych, 2 kozaki babka zdrowe, 3 brunatno-pore młode zdrowe, 2 gołąbki - dwie godziny spaceru w dwie osoby.Rewelacji nie było, grzybiarzy też brak. Czekają widocznie na wysyp grzybowych obfitości w jesieni
poniedziałek 20.WRZ
nulkah
doniesień: 14 / 2🏆
(75/h) Wyłącznie rydze. Wychodzą powoli małe grzybki. Jest bardzo mokro, dlatego łatwo ugrzęznąć w błotnistym podłożu lub wylądować w jednym z niezliczonych i sprytnie ukrywających się strumyczków spływających ze zbocza. Jeśli trochę się ociepli, powinny być niezłe zbiory.
przedwczoraj
felx
doniesień: 12 / 3🏆
(30/h) Na pieńkach i bezpośrednio na poszyciu młode, piękne opieńki. W dwie osoby przez około dwie godziny uzyskaliśmy efekt w postaci dwóch koszyków wypełnionych średnimi główkami (z fragmentami nóżek) rydzów jest pod dostatkiem ale zostawiamy już dla innych. Znalazłem też jednego prawdziwka średniej wielkości który pomimo tego że się pochylił okazał się całkiem zdrowy. W lesie dosyć mokro ale przyjemnie spacerować w ten jeden z pierwszych jesiennych dni - miejmy nadzieję że kolejne wrześniowe dni a może i październikowe przyniosą ponowny wysyp prawdziwków.
poniedziałek 20.WRZ
Fakir
doniesień: 21 / 1🏆
(25/h) 25 sztuk mleczaj rydz
W weekend widać, że był nalot dywanowy grzybiarzy. W godzinę napotkałem dosłownie jednego borowika i podgrzybka.
Rydzy nikt nie zbiera, tak jak i kolczaków.