gdzie są grzyby Teraz - raport od 14 do 20 sierpnia 2017 11:37

szczegółowa mapa i tekst doniesień dla województw

W razie wątpliwości co do rzetelności któregoś doniesia proszę nie prowadzić polemiki w bazie (chyba, że składając swoje doniesienie z grzybobrania) a raczej zgłosić uwagę bezpośrednio do administratora bazy.
W tym miejscu, w Pełnej Wersji atlasu, znajdują się bardzo pomocne w ocenie sytuacji czy i gdzie idzie ku wysypowi:
• histogram sezonu pokazujący czy idzie ku lepszemu (rozkład do 100%, średnia zgłaszana grzybność),
• osobne mapy dla każdego dnia tygodnia, zbiorcza mapa ostatniego weekendu i dla dni powszednich,

krzy_kowa

2017.8.20 03:34 (na dzień 19-8)
raport tekstowy — dolnośląskie
Sporo kurek, ze 30 koźlarzy, kilka muchomorów czerwonawych i około 60 borowików szlachetnych. Także bidy nie ma tym bardziej, że w lesie byłem dopiero koło godziny 13.

WBozenia

2017.8.19 22:43 (na dzień 19-8)
raport tekstowy — dolnośląskie
Witam:) dolnośląskie wraca do gry… i to w jakim stylu:) 2 godziny w przelotnym deszczu razem z mężem znaleźliśmy takie to cuda:) 17 prawdziwków w rozmiarach od S do XXXL + 4 podgrzybki brunatne. Małe prawdziwki-zdrowe w 100% natomiast te większe i ogromne (choć twarde) noga do wyrzucenia ale kapelusz ok.:) Prawdziwki w wielu miejscach dopiero wychodzą (zostały w lesie niech czekają na mnie) a co do tych dużych to -uwierzcie- dawno w lesie nie narobiłam takiego hałasu:) Grzyby zbieraliśmy w lasach Rybnicy Leśnej. Pozdrawiam serdecznie i niech Wam się szczęści:)

Arczii

2017.8.19 20:12 (na dzień 19-8)
raport tekstowy — dolnośląskie
Kozaki czerwone, prawdziwki, podgrzybki. Las liściasty.

tazok

2017.8.19 17:37 (na dzień 19-8)
raport tekstowy — śląskie
W tym sezonie , w grzybowym paintballu na południu Polski prawie każdy dostał kulki z niebieską farbą . Efektem jest Big Blue jakiego nasz myko-świat jeszcze nie widział . Tazok mówi takiemu obrotowi sprawy stanowcze „nie” . Jako wspomniany wcześniej „Ostatni Mohikanin” , załadował więc do swojego markera kulki z żółtą farbką . Pif-Paf , czary mary , hokus pokus i mamy wysepkę na śląskiej mapie . Dzisiejsza wyprawa do breńskich lasów zajęła niemal cztery godziny , a efekty w postaci grzybów , zajęły całą objętość tazokowego koszyka . Bez liczydła i kalkulatora : 40-50 borowików - ceglasi , ok. dziesięciu prawdziwków , dużo ( kilkadziesiąt ) dorodnych kolczaków , kilkanaście kurek , parę podgrzybków i kozak. Prawdę mówiąc jak na dotychczasowe, minorowe raporty , to zbiory są spore . Wszystkie borowiki świeże i zdrowe , w lesie zostało sporo maluchów , podobnie kociaki , wszystkie zdrowe a kociakowe żłobki pełne malutkich pociech .W większości znalezione w dolinach , wzdłuż strumieni . Ostatnie przed nadchodzącym deszczem poranne godziny spędzone w beskidzkim lesie , na szczycie wiślańskiego Czupla , wśród szemrzących strumieni były czarowne a sympatyczny bonus w postaci pełnego kosza , wprawił mnie w szampański nastrój , którym chętnie dzielę się z Wami . Pozdrawiam , życząc podobnych , szałowych zbiorów . W pierwszym tazokowym dopisku link do kilku zdjęć z dzisiejszej wyprawy, oraz link do „krótkiej historii o kolczakach”

sara

2017.8.19 14:07 (na dzień 19-8)
raport tekstowy — pomorskie
W lesie wilgotno wędrówki ok 2godzinki, żeby nie cholerne komary zostałabym więcej i to co najważniejsze 😀 zaczyna się wysyp prawdziwka innych też ,zebrane ponad 30 młodych prawych tyle samo kozaków podgrzybki ,maślaki i odrobiną kurek
obecnie nie jesteś zalogowany(a) — oglądasz okrojoną, przeglądową wersję atlasu — zaloguj się (pola w prawym górnym rogu każdej strony)
lub załóż konto dostępu o ile go jeszcze nie posiadasz

Copyright © 1997-2017 by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
przeglądowa (zwykła) wersja atlasu 17.06.17 · ta strona powstała/was created 14.04.2017

Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="http://www.grzyby.pl.pl/foto/wystepowanie-0.htm"> gdzie są grzyby Teraz - raport - Atlas grzybów Polski grzyby.pl</a>