aktualne występowanie grzybówwpisz swoje doniesienie

Raport z doniesień o grzybach 2015.10.01 — 07 12:46

szczegółowa mapa i tekst doniesień dla województw

W razie wątpliwości co do rzetelności któregoś doniesia proszę nie prowadzić polemiki w bazie (chyba, że składając swoje doniesienie z grzybobrania) a raczej zgłosić uwagę bezpośrednio do administratora bazy.

W tym miejscu, w Pełnej Wersji atlasu, znajdują się bardzo pomocne w ocenie sytuacji czy i gdzie idzie ku wysypowi:
• histogram sezonu z różnymi atrakcjami, m.in. ze slupkami obrazującymi rozkład (do 100%) zgłaszanej grzybności w danym dniu
• 9 map poszczególnych zgłoszeń: a) osobne dla każdego z ostatnich 7 dni, b) zbiorcza dla ostatniego weekendu (soboty i niedzieli razem), c) zbiorcza dla dni powszednich przed lub po weekendzie

swastie

2015.10.6 23:36 (na dzień 6-10)
raport tekstowy — świętokrzyskie
Prawdziwki, prawdziwki ceglastopore, zajączki...w lesie sporo ludzi ale i tak coś się zebrało...w większości ceglastopore (rosną grupkami nawet po 10szt jak na zdjęciu)

Arek Zegarek

2015.10.6 22:57 (na dzień 6-10)
raport tekstowy — podkarpackie
W KOŃCU... !!! na podkarpaciu wysyp prawdziwka! Dzisiaj skoro świt o 6.15 zawitaliśmy do lasu. Jeszcze było ciemno, ale to nic ;) Prawdziwków jest całkiem sporo i to rosną całymi rodzinami po 3,4,5 sztuk w jednym miejscu. Co ciekawe rosną zazwyczaj w gęstej trawie, a w czystym lesie nie ma praktycznie nic (pojedyncze sztuki). Czekałem 3 miesiące na wysyp i już byłem przekonany, że grzyba na podkarpaciu nie uświadczę, a tu proszę takie miłe zaskoczenie :D Jutro z samego rana kolejne prawdziwkowe grzybobranie. Trzeba się śpieszyć bo nadciągają przymrozki. Ps. Proszę admina o usunięcie poprzedniego posta bo zapomniałem wkleić zdjęcia pięknych prawdziwków :) Ps2. 90% zebranych prawdziwków była ZDROWYCH !

Alex

2015.10.6 22:55 (na dzień 6-10)
raport tekstowy — śląskie
Jakieś pozegnania tu czytam a ja uwazam, że sezon grzybowy w pełni. Nie taki jak rok temu bo zbiory trochę skromniejsze ale nie narzekam. Czekam na zieleniatki - moje ulubione grzybki. Dzis znalazłam /piszę znalazłam bo trochę trzeba było pochodzić/ ok 60 rydzy, ponad 150 maslaków w tym tylko 12 brązowych reszta to modrzewiowe i 7 brązowych kozaków. Maślaki wszystkie zdrowe, 4najwieksze rydze mimo,że sprawdzane w lesie ......nie. W lesie byłam od 12 do 14.30.Calkiem udane grzybobranie! Do tego pięknapogoda. Pozdr!

Anka

2015.10.6 22:47 (na dzień 6-10)
raport tekstowy — lubelskie
Z mężem dojechaliśmy do lasu około trzynastej(na nasze możliwości to i tak dobrze). Las mieszany z pełną gamą drzew. Pierwsze napotkaliśmy opieńki( nie wliczam do statystyki, bo nie wiem, jak je przeliczać), następne były rydze, cel naszej wyprawy, ale też zbieraliśmy ceglastopore. Ponieważ przy drodze sprzedawali prawdziwki, uparłam się na borowikowe miejsca, które okazały się chaszczami, dobrze, że grzybowymi. W osikach sporadycznie występują czerwone kozaki, w brzozach kozaki babki( nie jestem pewna co do trafności nazwy, być może inne) i ponownie borowiki. Nadal można nazbierać maślaków, ja już mam dosyć. Przez cała drogę, sporadycznie pojawiają się podgrzybki różnej maści. Wysyp kołpaków - nie zbierałam(jeszcze nie jestem przekonana). W ciągu trzech godzin zapełniliśmy dwa kosze i skorzystaliśmy z, pozostawionej przy ostatnim grzybobraniu, torby. W drodze powrotnej mąż prosił, abym nie rozglądała się po bokach. Piękny dzień, grzyby cudowne - Wszystkim życzę podobnych chwil w lesie.

baca

2015.10.6 16:58 (na dzień 5-10)
raport tekstowy — podkarpackie
Jest wysyp prawdziwka I to spory
Copyright © by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
wersja publikacji 09.08.2014.www · została utworzona/was created
Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="http://www.grzyby.pl/foto/wystepowanie-0.htm">Raport z doniesień o grzybach 2015.10.01 — 07 - Grzyby Polski, Fungi of Poland grzyby.pl</a>