gdzie są grzyby Teraz - raport od 03 2017 do 30 kwietnia 2017 18:06

szczegółowa mapa i tekst doniesień dla województw

W razie wątpliwości co do rzetelności któregoś doniesia proszę nie prowadzić polemiki w bazie (chyba, że składając swoje doniesienie z grzybobrania) a raczej zgłosić uwagę bezpośrednio do administratora bazy.
W tym miejscu, w Pełnej Wersji atlasu, znajdują się bardzo pomocne w ocenie sytuacji czy i gdzie idzie ku wysypowi:
• histogram sezonu pokazujący czy idzie ku lepszemu (rozkład do 100%, średnia zgłaszana grzybność),
• osobne mapy dla każdego dnia tygodnia, zbiorcza mapa ostatniego weekendu i dla dni powszednich,

Krakus

2017.4.26 16:25 (na dzień 25-4)
raport tekstowy — łódzkie
Odwiedziłem w miejskim lasku moje stanowisko smardzów stożkowatych - było ze 30 sztuk. Niestety nie widać już młodych sztuk, w tym miejscu raczej wysyp powoli ma się ku końcowi. Natomiast zaraz obok dorwałem stanowisko młodziutkich mitrówek półwolnych - było ich ze 40-50 sztuk. Wszystkie jeszcze niewyrośnięte, zajrzę w to miejsce za parę dni. Spotkałem również jedną naparstniczkę stożkowatą i zaraz obok również kilka sztuk naparstniczek czeskich. Mały lasek, a bardzo ciekawe stanowisko pod względem dostępnej różnorodności smardzowatych :)

tazok

2017.4.22 20:56 (na dzień 22-4)
raport tekstowy — śląskie
Dzisiejszy „Dzień Ziemi” jak zaplanowałem , poświęciłem dla lasu . Dobra , lasku , 250 x 150 metrów ,czyli kilkudziesięciu znajomych drzew na wzgórzu – ten na spacery z psem który dzisiaj obchodził urodziny . Fokus ma już 15 lat . W tym roku potraktowałem tę datę , nie tylko jako intelektualną ideę, ale konkretne działanie, w które można zaangażować również ręce i serce. A efekty ? Na zdjęciach . Po 1 ) Sprzątanie ( nawet nie było tak koszmarnie ) za to przeglądnąłem preferencje smakowe i hobbystyczne bywalców owego lasku . W kolejności słodkie wódki , piwa w puszkach , browary w butelkach , chipsy , papierosy z przemytu , sprzęt elektro . Jak mówię , nie było źle , tylko 2 duże worki , bo to tzw „nasz lasek „ , sprzątany nie tylko „od świeta „ Po 2 ) sadzenie drzew , na przekór tym co wycinają wszystko co stoi na drodze – w tym roku zasadzone zostały dwa cisy i brzózka . Po 3 ) Niespodziewana ( a może trochę zasłużona ) nagroda od lasu – pierwszy smardz w tym roku , do tego nie z ogrodu a wolno rosnący. Mimo paskudnie kapryśnej pogody – dzień wyjątkowo udany. Pozdrowienia Tazok

Wit

2017.4.22 18:23 (na dzień 22-4)
raport tekstowy — podkarpackie
Po skończonym powrocie zimy, mam taką nadzieję, odwiedziłem las, aby poszukać Piestrzenicy Kasztanowatej. Znana mi miejscówka dostarczyła ładnych zdjęć, które umieściłem w załączniku. Wszystkie grzybki pozostały w lesie. Przy okazji znalazłem drugie miejsce, ale piestrzenice są jeszcze malutkie.

Fugi

2017.4.21 13:59 (na dzień 20-4)
raport tekstowy — śląskie
drobnołuszczaki jelenie; nieopodal ścieżki przy butwiejącym, acz stojącym pniu drzewa liściastego

dzidek

2017.4.20 20:20 (na dzień 20-4)
raport tekstowy — śląskie
Wyjście późnym popołudniem aby sprawdzić co powrót zimy zrobił ze smardzami w moich miejscówkach. Wygląda to tak: smardzówek już nie znalazłem, smardzy stożkowatych było mniej i były w dużo gorszej kondycji. Ale za to znalazłem pierwszego w tym roku smardza jadanego. Mam nadzieję, że ich pora dopiero się zaczyna.
obecnie nie jesteś zalogowany(a) — oglądasz okrojoną, przeglądową wersję atlasu — zaloguj się (pola w prawym górnym rogu każdej strony)
lub załóż konto dostępu o ile go jeszcze nie posiadasz

Copyright © 1997-2017 by Marek Snowarski – formularz kontaktowy/contact form
przeglądowa (zwykła) wersja atlasu 17.04.26 · ta strona powstała/was created 14.04.2017

Zalinkuj tę stronę kodem (przykładowy tekst linku dostosuj do swoich potrzeb):
<a href="http://www.atlas-roslin.pl/foto/wystepowanie-0.htm">gdzie są grzyby Teraz - raport - Flora Ogród Zbiorowiska - Atlas roślin Polski atlas-roslin.pl</a>